304 eleştirmen ve en iyi filmler !

        IndieWire dergisinin tüm dünyada gerçekleştirdiği geleneksel anket…

 • Yılın en iyileri
  En İyi FilmPARASITE

  Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan, bu yıl Oscar’larda da favoriler  arasında yer alan Parasite, The Irishman ve Marriage Story gibi güçlü rakiplerini geride bırakıp eleştirmenler tarafından ‘Yılın En İyi Filmi’ seçildi.

   

 • 02

  Yılın en iyileri

  En İyi YönetmenBONG JOON HO

  Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho, ‘Parasite’le Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Pedro Almodovar, Sam Mandes, Noah Baumbach gibi ustaların önünde ‘Yılın En İyi Yönetmeni’ oldu.

   

 • 03

  Yılın en iyileri

  En İyi SenaryoPARASITE

  The Irıshman, Marriage Stroy, Once Upon a Time… in Hollywood gibi güçlü senaryoları geriden bırakın Parsite eleştirmenlerin bu daldaki tercihi oldu.

   

 • 04

  Yılın en iyileri

  En İyi Kadın OyuncuLUPITA NYONG’O

  Bu kategoride herkes ‘Marriage Story’deki Scarlet Johansson, ‘Judy’deki Rene Zellweger’in performanslarını konuşurken IndieWire’ın anketine katılan 304 eleştirmen ‘Us’ta aynı kadının iki farklı halini canlandıran Lupita Nyong’o’yu yılın en iyisi seçti.

   

 • 05

  Yılın en iyileri

  En İyi Erkek OyuncuADAM DRIVER

  Star Wars-The Rise of Skywalker’la gişeleri fethetmeye hazırlanan Adam Driver, Marriage Story’deki performansıyla da eleştirmenlerin kalbini kazandı.

   

 • 06

  Yılın en iyileri

  En İyi Yardımcı Kadın OyuncuLAURA DERN

  Marriage Story’de canlandırdığı tuttuğunu koparan avukat rolüyle dikkat çeken usta oyuncu Laura Dern, ‘Hustler’da canlandırdığı dansçı karakteriyle adından söz ettiren en büyük rakibi Jennifer Lopez’i geride bıraktı.

   

 • 07

  Yılın en iyileri

  En İyi Yardımcı Erkek OyuncuJOE PESCI

  Çok uzun bir süredir beyazperdeden uzak olan usta oyuncu Joe Pesci, The Irishman’le muhteşem bir dönüş yaptı. Robert de Niro ve Al Pacino’yla karşılıklı döktüren Pesci, bileğinin hakkıyla yılın en iyisi oldu.

   

 • 08

  Yılın en iyileri

  En İyi Görüntü1917

  The Shawshank Redemption, No Country for Old Men, Farfo, Blade Runner 2049 gibi efsane filmlerin usta görüntü yönetmeni Roger Deakins, Sam Mendes’in Birinci Dünya Savaşı filmi ‘1917’de kelimenin tam anlamıyla döktürüyor.

 • 09

  Yılın en iyileri

  En İyi BelgeselAPOLLO 11

  Neil Armstrong’un Ay’a ayak basmasıyla sonuçlanan tarihi yolculuğun daha önce görülmemiş görüntülerin restore edilerek kullanıldığı Apollo 11 Sundance Film Festivali’nde de seyircilerden büyük alkış almıştı.

 • 10

  Yılın en iyileri

  En İy İlk FilmATLANTICS

  Senegalli yönetmen Matic Diop’un ilk filmi ‘Atlantics’ bu yıl ‘En İyi Uluslararası Film’ dalında ülkesi adına Oscar ödülü için yarışacak.

 • 11

  Yılın en iyileri

  Yabancı Dilde En İyi FilmPARASITE

  Parasite bu dalda da İspanya’dan Pain and Glory ile Fransa’dan ‘Portrait of a Lady on Fire’ gibi güçlü filmleri geride bırakmayı başardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir