Sanat ve inovasyon bir arada

Sanat ve inovasyonu birleştiren ‘ArtBizTech’in bang. Art Innovation Prix sergisi’ koleksiyonerler, galericiler, iş, teknoloji ve sanat dünyasıyla buluştu.
‘ArtBizTech’inbang. Art Innovation Prix’ Sergisi, dün 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de açıldı. 3 Haziran’a kadar görülebilecek olan sergide sanattan ilham alan inovasyon projeleri, güzel sanatlar, mühendislik, tasarım, genetik gibi farklı disiplinlerden genç sanatçıların teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini sergileniyor.
sergi3

İŞ DÜNYASINDAN OLUŞAN JÜRİAçılışına sanat, cemiyet ve iş hayatının tanınmış simalarından çok sayıda kişi katıldı. MIT Media Lab Araştırmacılarından Pınar Yanardağ, Oracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un yer aldığı jüri tarafından seçilen on dört projenin izleyiciyle buluştuğu serginin küratörlüğünü Esra Özkan üstlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir